T-Bone Steak 

07 Aralık 2020
T-Bone Steak 

Dananın sırt kısmından elde edilen bir et çeşidi olan T-Bone Steak, 450 ila 500 gram ağırlığındadır. 

Bu etin T-Bone olarak isimlendirilmesinin nedeni ise ortasında bulunan ve T harfine benzeyen ince kemiktir. T-Bone Steak’in daha küçük tarafı yumuşak bonfile, daha büyük tarafı yağlı ve daha lezzetli olan kontrfiledir.

Bu bölümdanadan çıkan en önemli ve değerli etlerden biri olarak kabul edilmektedir 

Neredeyse tüm et restoranları büyük bir özenle T-Bone Steak yapmakta ve kendi menülerinin en iyilerinden biri olarak bu eti müşterilerine tavsiye etmektedir.

Evde T-Bone Steak yapmak çok kolay! 

Doğru marine etme ve pişirme yöntemlerini bilen herkes, evinde T-Bone Steak yapabilir 

Etin daha lezzetli olmasını istiyorsanızdöküm tavayı kullanmanızı tavsiye ederiz.  

Kanarya Kasabı’ndan aldığınız T-Bone Steak etlerinize; zeytinyağı, tuz ve dilerseniz karabiberden oluşan marine sosunu iyice yedirin. Marine ettiğiniz etleri buzdolabına koyun ve en az iki saat dinlendirin. Dinlendirdiğiniz etleri buzdolabından çıkardıktan sonra en az 15 dakika oda sıcaklığında bekletin. Bu arada döküm tavanızı iyice ısıtın, elinizi tavaya yaklaştırdığınızda sıcaklığı hissedin. Sonra etlerinizi tavaya atın. Bir dakika bir yüzünü bir dakika diğer yüzünü pişirip mühürleyin. Eti önceden 200 derece ısıtılmış fırına koyun. 15 dk kadar fırında pişirin. Fırında kurumadan pişirdiğiniz etlerinizin servisini yapabilirsiniz. 

 

Afiyet olsun.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.